Wiadomości

Daniel Obajtek zapewnia, że w ARiMR już nikt nie zatrudni rodziny

Prezes Daniel Obajtek omawiał m.in. wyniki audytu ARiMR

Fot.: Fot. Paweł Chojnowski

Prezes Daniel Obajtek omawiał m.in. wyniki audytu ARiMR

Tempo wypłaty dopłat bezpośrednich jest takie samo jak w poprzednich latach, choć zostawiono nam totalny chaos  - mówił  Daniel Obajtek, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który odwiedził Podlaski Oddział Regionalny ARiMR.

Wizyta prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży na trzy dni przed wyborami uzupełniającymi do Senatu to – według jego zapewnień – czysty przypadek.  Na konferencji prasowej Daniel Obajtek nie promował kandydatki PiS Anny Marii Anders, ale nie pozostawił też suchej nitki na formacji jej głównego kontrkandydata.

– Gdyby dalej rządził PSL, to płatności do rolników szłyby dopiero z końcem marca, początkiem kwietnia. My na 4 lutego wypłaciliśmy kwotę ponad 6 mld zł. Naliczanie cały czas trwa. W lutym naliczyliśmy 1,5 mld zł, w marcu planujemy 3 mld zł – chwalił się. – Mimo iż zostawiono nam totalny chaos, to z wypłatami bezpośrednimi jesteśmy na podobnym poziomie, jak było w poprzednich latach.

Prezes Obajtek odniósł się też do niedawnych ruchów kadrowych w ARMiR (PiS zwolnił „hurtem” kierowników biur powiatowych, w większości związanych z PSL).

– To są stanowiska z powołania. Każdy ma prawo dobrać sobie współpracowników – uważa Obajtek. Jednocześnie podkreślił, że szeregowi pracownicy nie mają się czego obawiać.

Zapowiedział także, że skończyły się czasy szkoleń połączonych z imprezami, wysokich nagród (w ciągu ostatnich ośmiu lat wypłacono nagrody w kwocie ponad 281 mln zł) i wydatków na promocję.

Prezes ARiMR przyznał, że skala nadużyć była w każdym województwie taka sama – co wykazał przeprowadzony audyt. Niejednokrotnie w oddziałach był zatrudniany „szwagier, brat, najbliższa rodzina”. Nowi dyrektorzy mają zakaz takiej polityki zatrudniania.

 

Paweł Chojnowski

Komentarze (24)

 • ~władek 2016-03-03, 19:12

  Takiej obłudy jeszcze nie słyszałem

 • ~ola 2016-03-04, 21:31

  czy może zatrudnili już wszystkich i dopiero wprowadzają taki zakaz...

  jak o nagrody to się burzą, a żeby wypłacać przez 3 miesiace pensje odwołanym kierownikom i zwolnic ich od pracy to nie aby rozrzutność ?

  nowi dostaja wynagrodzenie ale odwołani też ...

  dopłat jak nie było tak nie ma 

  a co do powołanych kierowników to szkoda że majważniejsza jest legitymacja partyjna a nie kwalifikacje 

  przykład pińczowa gdzie kierownikiem został strażak, ale radny powiatowy pisu..

   

  obywatele chcieli zmian, ale chyba nie takich

 • ~władek 2016-03-03, 19:12

  Takiej obłudy jeszcze nie słyszałem

 • ~ja 2016-03-03, 20:04

  z tego co pamięatm to za dawnych czasów nigdy nie szło tyle informacji o opóźnionych opłatach do rolników a teraz idą w tysiącach. Także dobra zmiana.I jeszcze jedno pan prezes niech zwolni matkę swojego nieślubnego dziecka zatrudnioną  w centrali a później wytyka innym.

   

   

 • ~maxior 2016-03-03, 22:19

  Co on bredzi w poprzednich latach dopłaty ONW dostawałem w grudniu.Teraz mamy już marzec a dopłat ani śladu podobno będą w maju,

  może w kwietniu

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.