Wiadomości

Polowe prace to nie czas na alkoholowe toasty, ostrzegają

Polowe prace to nie czas na alkoholowe toasty, ostrzegają

Fot.: pixabay.com

Na wsi trwa gorący okres. Mundurowi otrzegają: nie pracuj w gospodarstwie i na polu po kieliszku. Nie pozwól na to innym.

 

Sprawdź także: Wypadek podczas żniw. Mężczyzna zginął pod kołami przyczepy

 

Przypomnijmy. W ubiegłym roku KRUS odnotował 19 tysięcy wypadków rolników. 83 osoby straciły życie. Tutaj więcej informacji

 

- Niestety osoby pracujące w gospodarstwach rolnych czasami gubi rutyna i przyzwyczajenie. W dużej mierze wypadki wynikają z pośpiechu, przemęczenia, czy nieprawidłowej organizacji pracy, ale również z lekceważącego stosunku do potencjalnych zagrożeń - podkreśla młodszy asp. Krzysztof Chrostowski z KMP w Toruniu. 

 

Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas

 

Funkcjonariusze uczulają - prace polowe to nie czas na alkohol. Ostrzegają także przed kierowaniem po spożyciu maszynami rolniczymi. Kolejne kwestie dotyczące bezpieczeństwa? Jeśli nie chcesz stracić ręki, nogi lub życia, nie nie operuj przy włączonych maszynach. Nie przewoź też nikogo na załadowanych wozach i przyczepach.

 

Baczną uwagę zwróćmy także na najmłodszych.

 

- Nie angażujmy dzieci do obsługi ciągników i innych maszyn. Nie prośmy o pomoc przy pracach ze szkodliwymi substancjami chemicznymi takimi jak pestycydy, nawozy, paliwa, rozpuszczalniki i smary - wylicza Wojciech Chrostowski.

 

Więcej na temat: bezpieczeństwo

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.